Miios svajonė

„Kai emocijos tokios pakilios – Miia pamiršta visas savo ligas“ – sako herojės mama, kai aplankome šeimą jų laikinuose namuose. Miia yra iš Ukrainos, tad į Lietuvą atvyko karui prasidėjus. Čia šeima jaučiasi saugiai ir ypač dėkoja visiems, prisidedantiems prie pagalbos nuo karo kenčiantiems.
Šalia pačių baisiausių išgyvenimų, kuriuos teko patirti prasidėjus karui, Miia turi įgimtą genetinę ligą – neurofibramatozę, kuri nėra išgydoma. Prognozuoti ligos eigą sunku, nes nuolat atsirandantys ir įvairiose vietose augantys navikai tai didėja, tai nustoja augti. Didžiulis auglys, esantis Miios galvoje sukeldavo itin stiprius skausmus, tad buvo pradėtas chemoterapinis gydymas, siekiant jį sumažinti. Dėl šios diagnozės herojė beveik prarado regą – ji mato vos 10 %.
Visgi, mergaitės būklė jos nesustabdo nuo mylimų veiklų – muzikavimo, rašymo dienoraštyje bei žaidimų – anaiptol – muzikos mokyklą lankanti Miia nori dar labiau įvaldyti grojimą fortepijonu bei pradėti lankyti piešimo pamokas. Tai padaryti sunkiau, nes esant stipriam regos sutrikimui, nei viena dailės mokykla mergaitės priimti nesirįžta… Miia stropiai tęsia nuotolines pamokas savo mokykloje – Odesoje, o laisvu laiku… Svajoja!
Keletą Miios svajonių jos mama Natalija mums parašė, tad su didžiuliu džiaugsmu atvykome šių norų išpildyti. Mergaitei padovanojome sintezatorių, didžiulę lėlę bei specialią planšetę, kuri pritaikyta sunkiai regintiesiems. Visas šias svajones išgirdo Herojus mokykla ir Andrius Pelegrimas, kuris atvyko drauge su fondo komanda nudžiuginti Miios ir jos dieną paversti dar šviesesne!
Iš visos širdies dėkojame Herojaus mokyklai ir visai didžiulei bendruomenei už pinknygės idėją, kuri gyvuoja jau ne vienerius metu ir kasmet suburia daugybę žmonių. Miios svajonei skyrėme 2252,16 Eur, kurie buvo paaukoti visų nuostabių žmonių, mugės metu įsigijusių pinknyges. Esame labai laimingi, kad ši ryški ir spalvinga iniciatyva pildo mūsų mažųjų pacientų svajones ir skatina juos žengti pirmyn. Gera, kad galime dalintis gerumu drauge!

Similar news

Show all
Children's dreams

Egilės svajonė

Ši smalsi mažylė – Egilė. Savo šypsena ji apdovanoja visus aplink, o viduje nešiojasi neišmatuojamą stiprybę. Kai mergytei tebuvo mėnuo laiko, tėveliai pastebėjo jos kitokius judesius, o nuojauta neapleido – reikia nuvykti pas gydytojus. Konsultacijos ir tyrimai pas įvairiausių sričių gydytojus atsakymą davė tik po metų ir septynių mėnesių. Egilei nustatyta stuburo smegenų glioma. Išgirdus šią žinią viskas vyko labai sparčiai – atlikta ilga ir sudėtinga operacija, o po jos – gydymas chemoterapija. Pooperacinis laikotarpis buvo nelengvas – mergytė patyrė…

Read more
Children's dreams

Izabelės šeimos atostogos Turkijoje

Saulėtus linkėjimus iš Turkijos siunčia mūsų herojės Izabelės šeima – mama Renata vaikais Tėja ir Benediktu bei savo seserimi. „Pirmą kartą po Izabelės išėjimo įkvėpėme gilų oro gurkšnį, paslėpėme skausmą ir mėgavomės akimirkomis.“ – sako Renata ir džiaugiasi matydama savo atžalų šypsenas, nuoširdų juoką ir džiaugsmą pramogaujant. Šeima leidosi į kelionę, kurioje mėgavosi vienas kito draugija, džiaugėsi geru oru, vandens pramogomis bei skaniu maistu. „Jūsų dėka pradėjome kelionę link šviesnės ateities, mažais žingsneliais išmoksime vėl džiaugtis, šypsotis ir pajausti laimę….

Read more
Children's dreams

Domo svajonė

Domui dabar penkeri, tačiau jo sugebėjimai ir drąsa, valdant keturratį – išties priverčia kilstelėti antakį. Herojus yra aktyvus, guvus ir smalsus vaikas, tačiau mylimiausias veiklas ir norą dūkti lauke pristabdė 2022 metais netikėtai išgirsta onkologinės ligos diagnozė. Šeima gyveno laukimo nuotaikomis – netrukus trijulę turėjo papildyti Domo sesutė. Tuo pat metu berniukui prasidėjo rytiniai pykinimai, lydimi vėmimo. Atlikus išsamius tyrimus rastas kiaušinio dydžio auglys galvytėje. Visą šį laikotarpį šeima mena kaip neįtikėtinai sunkų – Domuko liga sutapo su sesutės Džesikos…

Read more

Newsletter subscription

By subscribing to the newsletter, we will be the first to inform you about news, projects and events. About privacy policy.