Miios svajonė

„Kai emocijos tokios pakilios – Miia pamiršta visas savo ligas“ – sako herojės mama, kai aplankome šeimą jų laikinuose namuose. Miia yra iš Ukrainos, tad į Lietuvą atvyko karui prasidėjus. Čia šeima jaučiasi saugiai ir ypač dėkoja visiems, prisidedantiems prie pagalbos nuo karo kenčiantiems.
Šalia pačių baisiausių išgyvenimų, kuriuos teko patirti prasidėjus karui, Miia turi įgimtą genetinę ligą – neurofibramatozę, kuri nėra išgydoma. Prognozuoti ligos eigą sunku, nes nuolat atsirandantys ir įvairiose vietose augantys navikai tai didėja, tai nustoja augti. Didžiulis auglys, esantis Miios galvoje sukeldavo itin stiprius skausmus, tad buvo pradėtas chemoterapinis gydymas, siekiant jį sumažinti. Dėl šios diagnozės herojė beveik prarado regą – ji mato vos 10 %.
Visgi, mergaitės būklė jos nesustabdo nuo mylimų veiklų – muzikavimo, rašymo dienoraštyje bei žaidimų – anaiptol – muzikos mokyklą lankanti Miia nori dar labiau įvaldyti grojimą fortepijonu bei pradėti lankyti piešimo pamokas. Tai padaryti sunkiau, nes esant stipriam regos sutrikimui, nei viena dailės mokykla mergaitės priimti nesirįžta… Miia stropiai tęsia nuotolines pamokas savo mokykloje – Odesoje, o laisvu laiku… Svajoja!
Keletą Miios svajonių jos mama Natalija mums parašė, tad su didžiuliu džiaugsmu atvykome šių norų išpildyti. Mergaitei padovanojome sintezatorių, didžiulę lėlę bei specialią planšetę, kuri pritaikyta sunkiai regintiesiems. Visas šias svajones išgirdo Herojus mokykla ir Andrius Pelegrimas, kuris atvyko drauge su fondo komanda nudžiuginti Miios ir jos dieną paversti dar šviesesne!
Iš visos širdies dėkojame Herojaus mokyklai ir visai didžiulei bendruomenei už pinknygės idėją, kuri gyvuoja jau ne vienerius metu ir kasmet suburia daugybę žmonių. Miios svajonei skyrėme 2252,16 Eur, kurie buvo paaukoti visų nuostabių žmonių, mugės metu įsigijusių pinknyges. Esame labai laimingi, kad ši ryški ir spalvinga iniciatyva pildo mūsų mažųjų pacientų svajones ir skatina juos žengti pirmyn. Gera, kad galime dalintis gerumu drauge!

Panašios naujienos

Rodyti viską
Vaikų svajonės

Dovydo svajonė

Kviečiame susipažinti su Dovydu, berniuku, kuriam patinka Žmogaus Voro personažas! Šio herojaus savybių Dovydas turi išties daug – drąsa, stiprybė, pozityvumas. Viso to jam labai prireikė, kai į gyvenimą atkeliavo liga. Ūminė limfoblastinė leukemija – tokią diagnozę šeima išgirdo, kai mažyliui tebuvo dveji. Gydymas ėjosi sklandžiai ir pagal planą, o labiausiai į priekį vedė mintis, kad jau netrukus šeima grįš į įprastinį gyvenimą ir toliau gyvens laimingai. Pabaigus gydymą džiugesys truko neilgai – vos po kelių mėnesių nustatytas ligos recidyvas….

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Emeto svajonė

Su Emetu susipažinome onkohematologijos skyriuje, vieno spalvingo renginuko metu. Jau tada berniukas išsiskyrė iš visų savo kruopštumu, rimtumu ir atsakingumu. Visiems naujai sutiktiems mažiesiems pacientams primename, kad drąsiai mums rašytų savo norus, kuriuos pasistengsime išpildyti. Emeto svajonė buvo papildyti šeimą dar vienu nauju nariu – šuniuku. Šis noras lydėjo jau seniai, tačiau bėgant laikui tik dar labiau stiprėjo. „Vaikai puikiai supranta, jog augintinis yra atsakomybė“ – sako Emeto mama Sandra, paklausta, kaip šeima visgi priėmė sprendimą papildyti šeimą keturkoju. Džiaugdamiesi…

Skaityti daugiau
Vaikų svajonės

Yahor svajonė

Yahorui tik dvylika, tačiau jo akys regėjo ir širdis jautė dalykus, apie kuriuos daugelis norime žinoti tik iš istorijos vadovėlių… Berniukas su mama į Lietuvą atvyko iš karo niokojamos Ukrainos, drauge su seserimi, neseniai sulaukusia pilnametystės. Visi kiti artimieji lieko ten, Ukrainoje. Kiekvieną dieną, kiekvieną akimirką grįžus čia, į laikinus namus iš ligoninės apima tikrųjų namų ilgesys. Yahoras onkologinės ligos kirtį patyrė jau anksčiau, ligą sėkmingai įveikė ir toliau džiaugėsi vaikyste. Atvykus į Lietuvą atlikti tyrimai parodė, jog kraujo vėžys…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.