Pagalba Austėjai

„Austėja nėra tas vaikas, kurio reikia gailėti. Ji yra tas vaikas, kuris įrodo visiems, jog visų pirma, stebuklai tikrai yra, visų antra – darbas, darbas ir dar kartą darbas nuo pat gimimo yra labai svarbus“, – rašo herojės mama Goda. Moteris atvirai sako, jog pagalbos dėl savo vaiko prašyti jai nebekelia nepatogumo – norint užtikrinti, jog Austėja kasdien būtų vis stipresnė, reikia begalės finansų ir nuolatinių užsiėmimų su specialistais. 2020 metais pasaulį išvydo neišnešiota mergytė. Ji gimė vos 23 savaičių ir svėrė 515 gramų. Pagrindinės Austėjos diagnozės šeimai pasakytos visai netrukus: spazminis cerebrinis paralyžius, mišrūs specifiniai raidos sutrikimai, neišnešiotų kūdikių retinopatija, žvairumas, astigmatizmas, lėtinė naujagimių plaučių liga, stemplės obstrukcija. Kovotojos tėvai sako, jog iškart supratę, kiek daug iššūkių teks praeiti auginant tiek diagnozių turintį vaiką, tad nieko nelaukę užsirašė į privačias reabilitacijas, kurias pradėjo vos grįžę iš ligoninės. Austėja intensyviai dirba su kineziterapeutais, bent tris kartus per savaitę, du kartus per savaitę lanko ergoterapiją, taip pat muzikos terapiją ir netrukus pradės dirbti su logopedu. Pertrauka nuo tokios aktyvios reabilitacijos, kuri trunka visą mergaitės gyvenimą, yra tik tuo atveju, jei ji suserga. Turėdama dvi sesutes, kurios eina į darželį ir mokyklą, „pasigauti“ virusus ir apsirgti Austėjai ypač lengva, tačiau šeima vieningai sako – kasdien matome Austėjos tobulėjančią raidą. Smalsiai mergaitei tėvai labai nori suteikti galimybę dar labiau sustiprėti ir paprašė mūsų suteikti galimybę užsiėmimams Lenkijoje, Olinek reabilitacijos centre. Herojė čia lankėsi jau ne pirmą kartą – tėveliai siekia, jog tokias intensyvias reabilitacijas dukra gautų bent keturis kartus per metus, o dviejų savaičių intensyvaus kurso kaina čia siekia kelis tūkstančius… Pagalbos prašymą išgirdo fondo bendruomenės nariai @Inchcape Lietuva ir @Krasta Auto, kurie suteikė 2100 Eur paramą Austėjos reabilitacijoms Varšuvoje. Dėkojame Jums iš visos širdies už pačią didžiausią ir prasmingiausią dovaną, įteiktą šiai šeimai bei mergaitei. Dabar Austėja ir jos tėveliai džiaugiasi pasiekimais, kuriuos pavyko įgyvendinti reabilitacijoje – mergaitės eisena neįtikėtinai pagerėjo, atsirado daugiau stabilumo ir drąsos, bei ypač pagerėjo herojės nuotaika – juk neįmanoma nesidžiaugti tokiomis pergalėmis! Linkime ir toliau aktyviai siekti savo svajonių ir linkime daug daug jėgų reabilitacijose.

Panašios naujienos

Rodyti viską
Pagalba

Pagalba Angelinai

Angelina – smalsi ir drąsi ketverių mergaitė. Herojė yra ankstukė – gimusios 1,5 kg mažylės tėvams Ukrainos gydytojai pasakė, jog ji mirusi, tačiau labai klydo. Nuo pirmųjų akimirkų pasaulyje Angelina parodė savo stiprų ir tvirtą charakterį bei norą gyventi. Pilnai džiaugtis vaikyste kliudo jos diagnozė – spazminis dipleginis cerebrinis paralyžius. Mergytė geba ropoti keturiomis, o atsistoti gali tik padeda mylinčios mamos arba įsitvėrusi į kokį nors paviršių. Su mama jiedvi Lietuvoje neilgai – atvyko čia iš Ukrainos prasidėjus karui, tad…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Aivarui

Kviečiame susipažinti su herojumi Aivaru ir jo istorija. Berniukas gimė su kritiškai rimtais širdies aortos ir skilvelių pertvaros defektais, tad praėjus vos 35 dienoms po gimimo buvo operuojamas. Kadangi širdies operacija atliekama tokiam mažam kūdikiui – rizika išties didžiulė. Operacijos metu sutriko širdies ritmas, todėl po savaitės buvo atliekama dar viena, kurios metu implantuotas širdies ritmo stimuliatorius. Nuo to laiko kasmet Aivarui atliekama širdelės operacija ir stimuliatorius keičiamas į naują. Dabar herojus jau skaičiuoja gal penktąjį stimuliatorių, tik šį kartą…

Skaityti daugiau
Pagalba

Pagalba Kristinai

Kristina – dviejų nuostabių vaikučių mama. Pirmąjam buvo vos treji, kai moteris laukėsi antrojo berniuko. Nėštumas buvo sudėtingas, o pykinimas lydėjo iki pat paskutinio nėštumo trimestro. Tuo metu gydytojai ir artimieji siūlė įvairiausius metodus šiems simptomams sumažinti, nes buvo manoma, jog tai tiesiog nėštumo keliami negalavimai. Visgi, pagimdžius sūnelį pykinimas nesiliovė ir atlikti tyrimai apvertė herojės gyvenimą aukštyn kojomis – ketvirtos stadijos nepagydomas skrandžio vėžys. Visą gyvenimą vedusi sveiką gyvenimo būdą ir aktyviai krepšinį žaidusiai Kristinai, sužinojus diagnozę, kirbėjo vienas…

Skaityti daugiau

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakius naujienlaiškį Jus pirmuosius informuosime apie naujienas, projektus ir renginius. Apie privatumo politiką.